World Grand Prix 2017

Zondagavond gaan we beginnen met de twintigste editie van de World Grand Prix, het toernooi waar je moet beginnen en eindigen met een dubbel. De laatste editie werd gewonnen door Michael van Gerwen die de finale met 5-2 in sets te winnen.

Het deelnemersveld bestaat uit 32 spelers, de top 16 van de PDC Order of Merit en de top 16 van de Pro Tour Order of Merit. Doordat Phil Taylor zich heeft afgemeld voor het toernooi, mag Robert Thornton meedoen. Voor Thornton zal dat erg fijn zijn, omdat hij twee jaar geleden de World Grand Prix won en veel geld moet verdedigen.

De top 8 van de PDC Order of Merit is geplaatst, bekijk hieronder de top 16 van de Order of Merit:
1: Michael van Gerwen
2: Gary Anderson
3: Peter Wright
4: Adrian Lewis
5: Dave Chisnall
6: Mensur Suljovic
7: Michael Smith
8: Raymond van Barneveld
—————————
9: Jelle Klaasen
10: James Wade
11: Daryl Gurney
12: Kim Huybrechts
13: Ian White
14: Benito van de Pas
15: Simon Whitlock
16: Robert Thornton

De overige 16 spelers komen van de Pro Tour Order of Merit (exclusief de spelers van de PDC Order of Merit):
1: Rob Cross
2: Alan Norris
3: Joe Cullen
4: Mervyn King
5: Gerwyn Price
6: Steve Beaton
7: Kyle Anderson
8: Cristo Reyes
9: Darren Webster
10: Stephen Bunting
11: Christian Kist
12: John Henderson
13: Justin Pipe
14: Steve West
15: Richard North
16: Ronny Huybrechts

Onze 4 titelfavorieten zijn:
Michael van Gerwen
Gary Anderson
Peter Wright
Daryl Gurney

Onze 4 outsiders voor de titel zijn:
Raymond van Barneveld
Adrian Lewis
Gerwyn Price
Mensur Suljovic

Format:
Eerste ronde: Best of 3 sets
Tweede ronde: Best of 5 sets
Kwartfinales: Best of 5 sets
Halve finales: Best of 7 sets
Finale: Best of 9 sets

Prijzengeld:
Eerste ronde: £5,000
Tweede ronde: £8,500
Kwartfinales: £15,000
Halve finales: £23,500
Runner-up: £45,000
Winnaar: £100,000

Programma:
Zondag 1 oktober (20.00-24.00 uur):
Alan Norris vs Justin Pipe
Joe Cullen vs Darren Webster
Steve Beaton vs Rob Cross
Robert Thornton vs Kim Huybrechts
Raymond van Barneveld vs Kyle Anderson
Adrian Lewis vs Daryl Gurney
Michael van Gerwen vs John Henderson
Dave Chisnall vs Jelle Klaasen

Maandag 2 oktober (20.00-24.00 uur):
Benito van de Pas vs Cristo Reyes
Mervyn King vs Ronny Huybrechts
Steve West vs James Wade
Simon Whitlock vs Christian Kist
Mensur Suljovic vs Ian White
Michael Smith vs Gerwyn Price
Mark Webster vs Richard North
Peter Wright vs Stephen Bunting

Dinsdag 3 oktober (20.00-24.00 uur):
Dave Chisnall vs Robert Thornton
Daryl Gurney vs Joe Cullen
John Henderson vs Alan Norris
Raymond van Barneveld vs Steve Beaton

Woensdag 4 oktober (20.00-24.00 uur):
Gerwyn Price vs Benito van de Pas
Mensur Suljovic vs West
Richard North vs Simon Whitlock
Peter Wright vs Mervyn King

Donderdag 5 oktober (kwartfinales – 20.00-24.00 uur):
Simon Whitlock vs Benito van de Pas
John Henderson vs Raymond van Barneveld
Mensur Suljovic vs Peter Wright
Daryl Gurney vs Robert Thornton

Vrijdag 6 oktober (halve finales – 20.00-23.30 uur):
Simon Whitlock vs Mensur Suljovic
John Henderson vs Daryl Gurney

Zaterdag 7 oktober (finale – 20.30-23.00 uur):
Simon Whitlock vs Daryl Gurney

Bekijk hieronder alle wedstrijden:

Eerste RondeUitslag
Michael van Gerwen (1)John Henderson1-2
Alan NorrisJustin Pipe2-1
Raymond van Barneveld (8)Kyle Anderson2-0
Steve BeatonRob Cross2-0
Dave Chisnall (5)Jelle Klaasen2-0
Robert ThorntonKim Huybrechts2-1
Adrian Lewis (4)Daryl Gurney1-2
Joe CullenDarren Webster2-1
Mark WebsterRichard North0-2
Simon WhitlockChristian Kist2-1
Michael Smith (7)Gerwyn Price1-2
Benito van de PasCristo Reyes2-1
Mensur Suljovic (6)Ian White2-1
Steve WestJames Wade2-0
Peter Wright (3)Stephen Bunting2-1
Mervyn KingRonny Huybrechts2-0

 

TweedeRondeUitslag
John HendersonAlan Norris3-1
Raymond van Barneveld (8)Steve Beaton3-0
Dave Chisnall (4)Robert Thornton2-3
Daryl GurneyJoe Cullen3-1
Richard North Simon Whitlock0-3
Gerwyn PriceBenito van de Pas0-3
Mensur Suljovic (6)Steve West3-0
Peter Wright (3)Mervyn King3-1

 

Kwartfinales Uitslag
John HendersonRaymond van Barneveld (8)3-1
Robert ThorntonDaryl Gurney2-3
Simon WhitlockBenito van de Pas3-0
Mensur Suljovic (6)Peter Wright (3)3-1

 

Halve FinalesUitslag
John HendersonDaryl Gurney1-4
Simon WhitlockMensur Suljovic (6)4-3

 

FINALEFINALEUitslag
Daryl GurneySimon Whitlock5-4

Deel met:


LAAT EEN REACTIE ACHTER

Voer uw bericht in
Voer hier uw naam in